10° C

Wyjątkowe wnętrza hotelu

Budynek w którym znajduje się hotel został odrestaurowany ze zniszczonej XIX-wiecznej kamienicy. W czasie przebudowy zadbano o zachowanie wielu elementów historycznych. Dlatego też teraz w całym hotelu można podziwiać doskonale zachowaną mozaikę, polichromię i piece kaflowe. Pomysłem projektantów w pokojach znalazły się zrobione na specjalne zamówienie tapety z motywami roślinnymi, zaczerpnięte z polichromii i witraży Stanisława Wyspaińskiego. Oryginały znajdują się m.in. w Bazylice Franciszkańskiej przy placu Wszystkich Świętych 5 w Krakowie. 
W lobby hotelowym podziwiać można inne dzieło S. Wyspiańskiego,  przeniesiony na tapetę obraz olejny z 1894 roku - "Planty o Świcie". I nieważne, że Kraków jest miejscem, w którym magicznych miejsc jest wiele, Planty na zawsze mają wśród nich zapewnioną swoją pozycję.

W związku z zabytkowym charakterem kamienicy, hotel Amber Design**** posiada odstępstwo od wymagań kategoryzacyjnych dotyczących górnej osłony nad podjazdem obiektu. W zamian za powyższe odstępstwo, w pokojach hotelowych znajdują się serwisy do przygotowania kawy i herbaty oraz sejfy. Dodatkowo, w hotelu można skorzystac z zabiegów kosmetycznych oraz udostępnionej dla Gości prasy zagranicznej.

 

Zapraszamy na krótką wycieczkę w czasie...

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close