EU-flag
Amber Boutique Hotels, Kraków
EU-flag
Tło bannera
  1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Hotel Amber Design****

Hotel Amber Design****

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Hotel Amber Design****

Nowa jakość rozświetlająca mury zabytkowej kamienicy, położona w cichej ulicy ok. 5 minut spacerem od Rynku Głównego. Jako część kompleksu Amber Boutique Hotels, oczarowuje wystrojem w stylu art-deco i secesji.

Nowy obiekt, oddany do użytku w lipcu 2013 roku, z ciekawie i bogato zdobioną fasadą kamienicy, budzi zainteresowanie przechodniów i zachęca do przekroczenia progu recepcji. Zabytkowe akcenty harmonijnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Oryginalne kaflowe piece fantazyjnie ocieplają wnętrza a zabytkowa mozaika dodaje jeszcze większego uroku starannie odrestaurowanej drewnianej klatce schodowej. Obrazy z motywami zaczerpniętymi z twórczości secesyjnego krakowskiego artysty malarza Stanisława Wyspiańskiego są dodatkową ozdobą stylowych pokoi.

Wyjątkowe wnętrze hotelu

Budynek w którym znajduje się hotel został odrestaurowany ze zniszczonej XIX-wiecznej kamienicy. W czasie przebudowy zadbano o zachowanie wielu elementów historycznych. Dlatego też teraz w całym hotelu można podziwiać doskonale zachowaną mozaikę, polichromię i piece kaflowe. Pomysłem projektantów w pokojach znalazły się zrobione na specjalne zamówienie tapety z motywami roślinnymi, zaczerpnięte z polichromii i witraży Stanisława Wyspiańskiego. Oryginały znajdują się m.in. w Bazylice Franciszkańskiej przy placu Wszystkich Świętych 5 w Krakowie. 
W lobby hotelowym podziwiać można inne dzieło S. Wyspiańskiego,  przeniesiony na tapetę obraz olejny z 1894 roku - "Planty o Świcie". I nieważne, że Kraków jest miejscem, w którym magicznych miejsc jest wiele, Planty na zawsze mają wśród nich zapewnioną swoją pozycję.

Oferty specjalne Niezapomniany pobyt

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij